RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Solo swing moves #2

středa 18:00-19:00 od 2.5.2018

Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! :-) Vhodné jak pro začátečníky, kteří by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Kurz nenavazuje na předchozí Solo swing moves #1. Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

Cena: 700 / 7 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 2 (slow)

pondělí 19:30-20:30 od 14.5.2018

Dříve Lindy hop II.

Předpoklady: Lindy hop (slow) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

Co dál: Lindy hop (fast) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty). Samozřejmě si můžete dát i dvojku "pro velký úspěch" ještě jednou:-)

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Balboa intermediate workshop #3

čtvrtek 31.5.2018 18:00-20:10

Balboa pro všechny, kteří se účastnili předchozích workshopů a pro všechny mírně pokročilé tanečníky!

Budeme se věnovat některé ze základních figur/technik, kterou si procvičíme a rozšíříme o nové variace. Předpokládá se znalost základního kroku, Out and in a Toss out.

Jednotlivé workshopy na sebe nenavazují, můžete se přihlásit i přesto, že jste nebyli na předchozích workshopech, pokud znáte požadované figury.

Učí Franta a Táňa

Cena: 250 Kč (hotově na místě)

Zaregistruj se!


Collegiate Shag

středa 23.5., 6.6 vždy od 19:30 do 21:30

Série otevřených workshopů pro mírně pokročilé tanečníky Collegiate Shagu, kerá se bude konat každý 2. týden. Na workshopy se nemusíte hlásit, stačí pouze přijít a tančit. Páry budeme střídat. Nicméně pokud máte možnost, přijďte v páru.

Během workshopů budeme pracovat na technice, muzikalitě, footworcích a tanečním repertoáru. Workshopy na sebe nebudou navazovat.

Délka každého workshopu je 2 hodiny. Doporučujeme si vzít taneční boty bez podpatku, které dobře kloužou na dřevěné podlaze. Dále pak něco na převlečení, protože u Shagu se určitě zpotíte.

Učí Lucka a Franta

Cena: 250 Kč (hotově na místě)