RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Collegiate Shag BEG 1

pondělí 19:00-20:00 od 24.9.2018

Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

V kurzu se naučíte základy Shagu, techniku důležitou pro zvládání tance na rychlejší hudbu a několik footworků. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se nebojí potu a dřiny, není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.Ukázky tance:

Učí Lucka a Franta

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Základy (ne)swingového tance 1/2

pondělí 20:10-21:40 od 24.9.2018

Když v roce 1983 předvedl Michael Jackson během hudebního vystoupení Moonwalk, bylo to pro tehdejší teenagery něco naprosto šokujícího a neznámého. Pokud se ovšem podíváte na taneční kariéru Michaela Jacksona, zjístíte, že od dětství stepoval a vystupoval například s bratry Nicholasovými, legendami 30. a 40. let. Spousta stepařů a jazzových tanečníků té doby měla variace podobné Moonwalku běžně ve svém tanečním repertoáru.

Tance nevznikaly ze dne na den, nevznikl tak Shag, ani Balboa a už vůbec ne Lindy Hop. Pokud přišla nová taneční vlna, šlo většinou jen o lehce pozměněnou variaci na tance předchozích vln. Některé tance se uchytily, na jiné se brzy zapomnělo. Lindy Hop se vyvíjel 12 let, během kterých absorboval nápady a variace z ostatních populárních tanců té doby, než v roce 1939 dosáhl absolutního vrcholu popularity. Stejně tak můžeme sledovat vývoj Balboy nebo Shagu.

Tento kurz vás provede historií párových tanců, které předcházely swingu a staly se inspirací pro swingové tance. Během kurzu se budeme věnovat hlavně tancům 10. a 20. let minulého století. Kurz je určen pro všechny začínající tanečníky, kteří se chtějí naučit tančit párové tance, ale i pro swingové tanečníky, kteří chtějí pochopit souvislosti mezi tanci a nespokojí se jen s hromadou figur, které jsou prostě dané a učí se v tanečních školách.

Taneční kurz je rozdělen na dvě části během kterých se naučíte:

 • Taneční rytmy
 • Taneční tvary
 • Techniky držení těla
 • Vedení a následování
Postupně si projdeme základy následujících tanců:
 • One step
 • Waltz
 • Two step
 • Fox Trot
 • Turkey Trot
 • Texas Tommy
 • Jig Trot
 • Charleston
 • Balboa
 • Collegiate Shag
 • Lindy HopUčí Lucka a Franta

Cena: 1000 Kč / 6 lekcí - 90 minut

Zaregistruj se!


Basic Lindy hop 1 (fast)

úterý 17:50-18:50 od 2.10.2018

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu tancujeme jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Solo swing moves #1

středa 17:30-18:30 od 3.10.2018

Na Solo swing moves nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing moves rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.Učí: Táňa

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Basic Lindy hop 1 (slow)

středa 18:40-19:40 od 3.10.2018

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

Učí: Pavel a Táňa

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Advanced Lindy hop - Tips & Tricks for creative dancers

středa 19:50-20:50 od 3.10.2018

Předpoklady: Obě "jedničky" a obě "dvojky" jsou základ a ideálně ještě kurz z řady "Intermediate"

Lindy hop pro nadšené a zvídavé tanečníky na úrovni mírně pokročilí až pokročilí! Tentokrát o konkrétních tipech (i technických) jak vylepšit váš tanec s partnerem či partnerkou a jak zařadit nové breaky a neobvyklé variace do variací, které už dobře znáte ;-) Kurz rozšiřuje váš základní a mírně pokročilý taneční repertoár z kurzů Basic Lindy hop 2 (slow) a Basic Lindy hop 2 (fast) o nové pokročilé variace

Učí: Pavel a Táňa

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

středa 21:00-22:00 od 3.10.2018

Předpoklady: Basic Lindy hop 2 a hodí se mít i některý kurz z řady "Intermediate" nebo jej absolvovat současně s tímto.

Přestože je kurz více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravý způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

Učí: Pavel a Táňa

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Balboa BEG 1

čtvrtek 18:40-19:40 od 27.9.2018

Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.
Učí Lucka a Franta

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Balboa INT 1

čtvrtek 19:50-20:50 od 27.9.2018

Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

V kurzu se budeme věnovat rozšiřováním základních technik a figur o nové variace. Předpokládá se znalost figur Out and in, Toss out, Lollies a pod.
Učí Lucka a Franta

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Collegiate Shag INT 1

čtvrtek 21:00-22:00 od 27.9.2018

Collegiate Shag je tanec vhodný na středně rychlé až rychlé tempo swingu.

Tento kurz je určen pro pokročilejší tanečníky, kteří zvládaji tančit základní figury Double rhythm Shagu. Budeme se zaměřovat na footworky, složité figury a techniku tance na rychlou hudbu.Ukázky tance:

Učí Lucka a Franta

Cena: 750 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Swing dance taster

Úterní tančírny, viz zde.

Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

Pokud se chcete naučit aspoň něco, ale nechcete se nikam hlásit, přijďte na některou z našich tančíren, na začátku bývá krátká výuka různých swingových tanců, které zvládnou i úplní začátečníci.