RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy

Lindy hop 1 (slow)

pondělí 17:45-18:45 od 2.10.2017

Dříve Lindy hop I.

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale v zákrutách taneční improvizace se necítí úplně komfortně. Věnujeme se hodně obecným principům párové improvizace (základní rytmus, komunikace, lead & follow techniky), ale na pár obvyklých lindyhopových figur také dojde:-) Triple step, rock step; základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání. Probíráme sice jen základní věci snadno přístupné začátečníkům, ale i tyto základní věci podáváme i na poměrně pokročilé úrovni, takže ani zkušenější tanečníci se zpravidla nenudí a úspěšně pilují svůj tanec k dokonalosti:-)

Co dál: Lindy hop (slow) 2 Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (fast) 1, kde na tytéž věci jdeme trochu z jiné strany, tancujeme na rychlejší tempa a je to trochu větší odvaz:-) Také není neobvyklé absolvovat tento kurs ještě jednou, klidně třeba už paralelně s dvojkou.

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 3d - Playing with leading & following

pondělí 19:00-20:00 od 2.10.2017

Přidáme do tance ještě více rytmických kombinací a vedených footworků, které můžete použít při Vaši improvizaci v páru.

Doporučujeme mít absolvovaný nejméně LH slow 2 a LH fast 1 (lépe fast 2).

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 1 (fast)

úterý 18:00-19:00 od 3.10.2017

Dříve Lindy Charleston I.

Předpoklady: Žádné. Hodí se umět slyšet a cítit rytmus ve swingové hudbě. I s tím vám ale pomůžeme a všechno ostatní vás naučíme:-)

Kurs je vhodný nejen pro úplné lindyhopové začátečníky, ale i pro ty, co již nějakou dobu lindy tancují, ale když začne hrát rychlejší hudba, tak si jdou radši sednout nebo tančí balbou. Nebojte se toho slova "fast" v názvu kursu, v rychlejším tempu se tancují jednodušší věci, než v pomalém. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Co dál: Lindy hop (fast) 2. Doporučujeme i paralelní kurs Lindy hop (slow) 1 a 2, kde se věnujeme dalším tanečním technikám a naučíte se tancovat i v pomalejším tempu. Jako všechny naše kursy můžete i tento absolvovat i opakovaně.

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Lindy hop 2 (slow)

úterý 19:10-20:10 od 3.10.2017

Dříve Lindy hop II.

Předpoklady: Lindy hop (slow) 1, na který tento kurs přímo navazuje. Jelikož v jedničce (viz popis k ní) jde spíš o to "jak" než "co", pokud si z dvojky chcete odnést maximum, doporučujeme absolvovat nejdřív (nebo paralelně) i jedničku i v případě, že už máte nějaké zkušenosti.

Kurs začíná tam, kde jsme skončili v jedničce, a hned zpočátku se dostaneme "o úroveň výš", začneme využívat větší či menší energii, větší či menší rychlost, čímž začne být tanec ještě rozmanitější a zajímavější, a naučíme se předávat si navzájem energii a využívat plynulost pohybů, abychom se u tance zbytečně nenadřeli, i když je to hodně rychle. Jedním z výsledků tohoto snažení bude swing-out, nejtypičtější lindyhopová figura.

Co dál: Lindy hop (fast) 1+2, Lindy hop 3 (různé varianty). Samozřejmě si můžete dát i dvojku "pro velký úspěch" ještě jednou:-)

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Zaregistruj se!


Swing dance taster

Swingová tančírna Savoy Jakubské nám. každé úterý 20-23:30 h

Krátká ochutnávková lekce swingového tance

Každoúterní 30s-40s swingová tančírna v restauraci Savoy na Jakubském náměstí.

V případě zájmu (nestyďte se ozvat:-) )cca 20:00-20:30 malá lekce swingového tance pro nováčky.

Stylový oděv vítán. Vstup zdarma, podpořte tančírnu co největší útratou:-)