RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy


Solo swing 1

solo,charleston / beginner,intermediate

Úterý 16:40-17:40 od 18.10.2022

Jazz steps a solo charleston! Na Solo swing nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Jazz steps a solo charleston! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.

Cena: 900 Kč / 6 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy charleston workshop

lindy / intermediate,advanced

16.10.2022 10:00-15:00

  • První část 10:00-11:30 Základy lindy charlestonu technika, rytmus, základní variace
  • 11:30 - 12:45 Pauza na oběd
  • Druhá část 12:45-15:00 pokročilé variace lindy charlestonu a choreografie

Cena: 650 Kč/os

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 4a (triple time) - Swing out a základní variace

lindy / intermediate,advanced

úterý 18:00-19:00 od 1.11.2022

Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili jste do kursu Lindy hop 3, poraďte se s námi předem, zda je kurs pro Vás vhodný.

Cena: 800 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 2a (triple time)

lindy / beginner,intermediate

úterý 19:15-20:15 od 1.11.2022

Jeden ze dvou našich lindyhopových kursů úrovně 2 (ten druhý je Lindy hop 2b (double time)). Oba volně navazují na Lindy hop 1 (single time). Ten je sám o sobě už poměrně pokročilý, takže pokud s lindy hopem teprve začínáte (přestože jste se už třeba i naučili nějaké kroky), měli byste začít s LH1 nebo si jej alespoň zapsat co nejdříve. V LH2a sice nepotřebujete žádné konkrétní kroky z LH1, ale některé tam probírané dovednosti jsou pro zajímavé, pokročilé, ale přesto pohodové tancování důležité.

Pokud hudba nehraje příliš zběsile, můžeme svoje taneční kroky "zahustit" a vytvářet typický swingovaný rytmus (většinou pomocí triple step nebo kick ball change). Tyto rychlejší kroky nám zejména v pomalejších tempech dodají více volnosti a možností variací. Nabytých dovedností posléze plně využijeme v navazujícím kursu Lindy hop 3a (double time), kde se budeme soustředit na nejtypičtější lindyhopovou figuru, swing out.

Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

Jak přibližně budete tancovat po absolvování tohoto kursu se můžete podívat zde:


Dále můžete pokračovat kursem Lindy hop 3a (triple time), který na tento kurs přímo navazuje, nebo paralelním Lindy hop 2b (double time).

Cena: 800 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 3a (triple time)

lindy / intermediate

Úterý 18:00-19:00 od 27.9.2022

Navazuje na kurs Lindy hop 2.

Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 1 (single time)

lindy / beginner,intermediate

Úterý 19:15-20:15h od 27.9.2022

Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků (single step, triple step, kick step, ...), které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší (proto single time). O to více času nám zbude na vlastní tancování - vnímání rytmu, plynulost, lead & follow, muzikalitu, improvizaci. Proto je tento kurs vhodný i pro pokročilejší tanečníky, kteří si chtějí tyto věci (často chápané jako pokročilé) zdokonalit.

Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing, a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem (lead & follow). Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out slightly smiling face

Jak budete tančit po absolvování tohoto kursu se můžete podívat zde:Potom můžete pokračovat kursem Lindy hop 2 (double time) a/nebo Lindy hop 2 (triple time).

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Varianty Shim Shamu

solo / beginner,intermediate

Pondělí 19:00-20:20 od 24.10. 2022

Shim Sham ("Goofus") je původně stepařská choreografie, kterou vytvořili v roce 1927 Leonard Reed a Willie Bryant. Začátkem 30. let  byla velmi
oblíbená jako rozlučkové číslo, které na jevišti tančili všichni vystupující v jedné řadě: tanečnice, muzikanti, zpěváci a prý dokonce i číšníci.

Různí umělci si Shim Sham upravovali podle sebe a tančili jej na vystoupeních. V průběhu let vzniklo několik významných verzí, které si v tomto kurzu zatančíme.

V rámci kurzu si představíme 6 různých variant Shim Shamu:
  • "Lindyhoperský" Shim Sham od Frankieho Manninga
  • Shim Sham Frankieho Manninga a Chazze Younga + rozšíření od Ryana Francoise
  • Al Mins & Leon James Shim Sham
  • Dean Collins Shim Sham
  • Shim Sham Leonarda Reeda a Willieho Bryanta
  • Slip Slop Shim Sham Kevina St. Laurenta
Učí Franta

Cena: 1000 Kč/8 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!