RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy


Lindy hop workshop pro začátečníky

lindy / beginner

WORKSHOP - LINDY CHARLESTON #2 - sobota 7.3.2020 10-13h

3 hodiny intenzivní výuky základů swingového tance, po kterých se můžete vrhnout rovnou na parket! Zase je tu Lindy charleston! Tentokrát v jiných pozicích a s jinými variacemi - tedy opět vhodné pro začátečníky. Nenavazuje na předchozí workshop.

Cena: 400 Kč / 3 h

Kompletní info Zaregistruj se!

Solo swing 1

solo,charleston / beginner,intermediate

úterý 17:30-18:30 od 25.2.2020

Jazz steps a solo charleston! Na Solo swing nepotřebujete partnera a přitom můžete swingovat! Jazz steps a solo charleston! Vhodné jak pro začátečníky, kteří se by se rádi seznámili se swingovým rytmem, tak pro mírně pokročilejší, kteří mohou ve Solo swing rozvíjet své rytmické a muzikální dovednosti swingového tance. Znalosti a dovednosti pak můžete uplatnit i v párovém tancování :) Kurz se otevře při minimální počtu účastníků 6.Učí: Táňa a Lucia

Cena: 700 Kč / 6 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 1

lindy / beginner

úterý 18:45-19:45 od 25.2.2020

Pro úplné začátečníky i pro ty, kteří chtějí do svého tance vnést více lehkosti.

V Lindy hopu se používá několik různých druhů kroků, které jsou ve většině situací vzájemně zaměnitelné. Na to, abyste si dobře zatancovali, vám budou pro začátek stačit ty nejjednodušší. O to více času nám zbude na vlastní tancování.

Základní rytmus, tedy co je to vlastně ten swing a jak ho tanečně ztvárnit. Komunikace s partnerem, lead & follow. Základy improvizace a muzikality. 6-count, 8-count, x-count, jejich střídání a variace. Možná zvládneme i nějaký jednodušší swing-out ;-)

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 2

lindy / beginner,intermediate

středa 18:00-19:00 od 19.2.2020

Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

Lead & follow, improvizace, muzikalita. Triple step, rock step. Základní rytmické vzorce 8-count & 6-count a jejich střídání a variace. Breaks.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 4

lindy / intermediate,advanced

středa 19:15-20:15 od 19.2.2020

Především swing-out jako nejtypičtější lindyhopová figura. Neučíme se ho však (jen) v nějaké definitivní neměnné verzi, ale jako velmi subtilní a tvárnou záležitost, která je vynikajícím odrazovým můstkem pro spoustu zajímavých variací. Inside turn, outside turn, Texas Tommy (a spousta jeho variací) a další oblíbené variace.

V tomto kursu budeme ve velké míře používat techniku z předchozích kursů. Pokud jste u nás noví a nechodili třeba do kursu Lindy hop 3, byť už jste se swing-out někde nějak učili, můžete mít problém. Rozhodně nebude stačit, když víte, jak to vypadá a jaké jsou kroky, ještě je potřeba vědět, jak to funguje :-) . Kdyžtak se s námi předem poraďte.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 666

lindy / intermediate,advanced

čtvrtek 18:00-19:30 od 27.2.2020

Koukáte se na videa s tanečníky světové úrovně? Ptáte se, co a jak dělají, že tančí tak pohodově, uvolněně, ladně...? Chtěli byste vědět jaké nástroje, techniky a fígle využívají, když tančí v páru supr kůl figury? Naučili jste se fůru figur, ale máte pocit, že se přesto nikam neposouváte a nevíte, co byste měli změnit nebo na čem byste měli zapracovat?

Pak je tento kurz právě pro Vás!

V kurzu budeme vysvětlovat různé techniky tance a dělat cvičení, která Vám pomohou pochopit vnitřní fungování párového tance a umožní Vám rozšířit Vaše taneční obzory tak, abyste byli schopni tančit pohodlněji, hravěji a sebevědoměji.

Kurz je určen všem tanečníkům úrovně intermediate a vyšší (měli byste mít za sebou alespoň Lindy hop 3). V kurzu budeme cvičit stabilitu, rotace, rytmiku, způsoby komunikace, uvolnění a další dobré taneční návyky.

Učí: Franta & Lucka

Cena: 666 Kč / 6 lekcí 90 minut

Kompletní info Zaregistruj se!

Balboa BEG

balboa / beginner

čtvrtek 19:40-21:00 od 27.2.2020

Balboa je tanec vhodný pro rychlejší swingová tempa a hodí se i pro přeplněný taneční parket.

Tento kurz je určený pro úplné začátečníky. Během kurzu se naučíte základní techniky a figury. Není nutná žádná předchozí znalost swingových tanců.
Učí: Franta & Lucka

Cena: 700 Kč / 6 lekcí 80 minut

Kompletní info Zaregistruj se!

Swing dance taster

lindy,balboa,shag,solo / beginner,intermediate,advanced

Úterní tančírny, viz zde.

Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

Pokud se chcete naučit aspoň něco, ale nechcete se nikam hlásit, přijďte na některou z našich tančíren, na začátku bývá krátká výuka různých swingových tanců, které zvládnou i úplní začátečníci.

Kompletní info