RugCutters.Cz

Don't hesitate, learn how to Lindy hop and become a real rug cutter!

Aktuálně vypsané kursy, lekce a workshopy


Lindy hop workshop pro mírně pokročilé

lindy,charleston / intermediate

WORKSHOP - LINDY CHARLESTON - mírně pokročilí - úterý 4.8. 17:30-20:00h

Workshop pro mírné pokročilé tanečníky s již zažitými základy tance. Předpokládáme, že znáte basic a jste připraveni na to začlenit jednodušší a vyzkoušet i mírně složitější variace do základu :-)

Lindy charleston pro mírně pokročilé - navazujeme na základy z předchozího workshopu pro začátečníky. Potrénujeme základy a přidáme nové variace.
Učí: Táňa a Pavel

Cena: 300 Kč / 2,5 h

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop workshop pro pokročilé

lindy / advanced

ADV Workshop - Tips and Tricks! středa 29.7. 17:30-20:00

Advanced lindy hop workshop - Tips & Tricks! Protože se nechceme v rámci intenzivního advanced WS 2 a půl hodiny babrat pouze v technice tance, přidáme si také pár Tips & Tricks, které dodají vašemu tanci šťávu a mnohem víc si ho díky tomu užijete ;-) Co potřebujete pro to, abyste zvládli tento workshop: swing out a jeho základní variace (turns), bez problémů kombinujete 6 count a 8 count a máte vyzkoušený alespoň basic lindy charleston. Tips and Tricks!

Cena: 300 Kč / 2,5 h

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 3

lindy / intermediate

středa 18:00-19:00 od 3.6.2020 bez střídání partnerů

Navazuje na kurs Lindy hop 2.

Není triple step jako triple step. Rytmus. Lead & follow. Čím méně síly, tím více tance. 6-count, 8-count, 4-count, 2-count, 10-count, aneb jak si u tance nepočítat. Sugar push. Rotace. Swivels. Swing out.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Advanced Lindy hop - Improve your swing-outs

lindy / advanced

středa 19:15-20:15 od 3.6.2020 bez střídání partnerů

Přestože je kurs více technicky zaměřený, praktikujeme na nových zajímavých variacích, které jsou založeny na dobře zvládnutém swing outu, takže nudit se na kurzu rozhodně nebudete. Naopak, toto je příležitost posunout váš tanec nenápadným a hravým způsobem na vyšší taneční úroveň :-)

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Lindy hop 2 (Lindy charleston)

lindy,charleston / beginner,intermediate

úterý 18:45-19:45 od 9.6.2020 bez střídání partnerů

Volně navazuje na kurs Lindy hop 1.

Charleston je tanec typický pro předswingovou éru ve 20. letech. Jak ale ve 30. letech hudba začala swingovat, začal swingovat i charleston a stal se nedílnou součástí vznikajícího Lindy hopu. Tento swingový charleston nakonec vypadá o dost jinak, než ten původní.

Charlestonové kroky a spoustu jejich variací využijeme hlavně v rychlejších tempech. Na tomto kursu se naučíme, že i věci, které jsou hodně rozevláté a vypadají namáhavě, lze tancovat naplno v pohodě i hodně rychle, pokud cítíme správně rytmus a necháme pohyb plynout přirozeně. Side-by-side charleston, hand-to-hand charleston a jejich variace.

Učí: Táňa a Pavel

Cena: 700 Kč / 5 lekcí

Kompletní info Zaregistruj se!

Swing dance taster

lindy,balboa,shag,solo / beginner,intermediate,advanced

Úterní tančírny, viz zde.

Krátká ochutnávková lekce swingového tance.

Pokud se chcete naučit aspoň něco, ale nechcete se nikam hlásit, přijďte na některou z našich tančíren, na začátku bývá krátká výuka různých swingových tanců, které zvládnou i úplní začátečníci.

Kompletní info